0
0

Nebulizatör

0
Armo Line Kompresörlü Nebülizatör Cihazı Astım Solunum Buhar Makinası Bu ürün astım,alerjiler ve diğer solunum bozukluklarının başarıyla tedavisi amacıyla geliştirildi. Güçlü piston kompresör sayesi..
1
Mesilife BR-CN118 Kompresörlü Nebulizatör  Kompresörlü çalışan nebulizatör cihazları arasındadır. Hava soğutmalı sistem sayesinde 24 saat çalışabilme özelliğine sahiptir.  Mesilife BR-CN118 Kompresörlü Nebulizatör Genel Özellikler Kompre..
2
Mesilife BR-CN126 Çocuk Nebulizatör Çocuklar için özel üretilmiştir. Üzerinde bulunan tavşan vb figürsel resimler nebulizatör takılırken çocukları oyalamak için tasarlanmıştır. Küçük kompakt tasarıma sahiptir.  Mesilife BR-CN126 Çocuk Nebulizatö..
2
Mesilife HL100A Ultrasonik Mesh Nebulizatör (Cep Tipi) Cep boyutundadır ve taşıması kolaydır. Düşük enerji tüketimine sahiptir. Mesilife Cep Tipi HL100A modelinde minimum (rezidüel) arta kalan ilaç hacmi ile maksimum tasarruf sağlar.  Mesilife H..
2
Nec N19 Kompresörlü Nebulizatör Cihazı  Etki Alanı:Asrım, bronşit gibi hastalıklar için solunum cihazı Nec N19 Kompresörlü Nebulizatör Cihazı Genel Özellikleri Kapaklı nebulizatör modelidir Kompresörlü yüksek hava basıncı 10 ml ilaç kapasit..
2
NEC N20 Nebulizatör  Astım ve bronşit gibi hastalıklarda kişilerin nefes aldığı ortamın oksijen bakımından zengin olması gereklidir. Nefes alınan bölge, rahatsızlık duyulmaması açısından oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Bu tür rahatsızlıklar..
2
Omron C101 Essential Kompresörlü Nebülizatör       Ekonomik fiyatı ve güçlü nebulizasyonuyla güvenilir OMRON markalı cihaz, prize tak ve çalıştır olarak, tüm kullanım ekipmanlarıyla (ilaç hariç!) kullanıma hazır olarak gelir. Compair ..
0
Omron NE-C28P Kompresörlü Nebulizatör               Yeni Omron CompAIR'' ın eşsiz kombinasyonu. Yeni etkili valf (Virtual Valve Technology) ile hastanın nefes alması mümkün olan ve solunabilir ölçülerde aresol üreti..
2
  Rossmax NE100  Kompresörlü Nebülizatör Cihazı Ayarlanabilir valf teknolojisi ile kullanıcının ihtiyacına göre, ilaçlar farklı yoğunluklarda ayarlanabilir. Yetişkinlerin ve çocukların kullanımına uygundur. 0,4 ml/dk ve 0,15 ml/dk akış ora..
2
Wollex 93500 Kompresörlü Nebulizatör Nebulizatör, sıvı ilacı hava parçacıklarına çevirerek nefes alma şekliyle solunum yoluyla tedavi amacında kullanılan bir cihazdır. Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) ve astım gibi yoğun nebulizatör kullanı..
0
Medisana 54520 Nebulizatör Medisana 54520-Nebulizatör Genel Özellikler 60W ile uzun süre çalışabilen güçlü motor  55 dB ses yğksekliği 10 ml ialç kapasiteli geniş hazne Dakikada 0,2 ml ila..
0
Medisana 54530 Nebulizatör Farklı solunum hastalıklarına özel farklı püskürtme başlıklarıbulunmaktadır.  Medisana 54530 Nebulizatör Genel Özellikler 60W  ile uzun süre çalışabilen güç..
0
Mesilife Br-CN116 Kompresörlü Nebulizatör Cihazı BPA içermeyen kit sete sahiptir. Sağlık bakanlığınca yasaklanan kanserojen plastik madde içeren BPA maddesi içermemesi ve uygun fiyatlı olması en çok tercih e..
0
Omron Duo Baby Ne-C301-E Nebulizatör ve Burun Aspiratörü 2´si 1 Arada Bebekler de ve küçük çocuklarda solunum hastalıklarının tedavisinde OMRON DuoBaby eşsiz yenilik. inhaler üst ve alt solunum yollarında etkili ilaç sunar. Bebeğin burnu nazikçe temi..
0
Philips Respironics Nebulizatör Cihazı Inno Spire Essence    Philips Respironics'ten 2013'te yepyeni bir nebulizatör InnoSpire Essence... Innospire Essence ile tedavinizi en kısa ve en etkili şekilde tamamlayabilirsiniz. 2,5 ml'lik ilacın..

Nebulizatör
     Asım benzeri ağır solunum yolu rahatsızlığı yaşayan kişiler için büyük fayda sağlayan Nebulizatör, sıvı ilaçların buharlaştırılması mantığına dayanmaktadır. Bireysel kullanım için tasarlanmış olan Nebulizatörler, sıvı olan faydalı ilaçların buharlaşarak tüketilmesini sağlar.
 Ağız yolu ile kullanılan Nebulizatörler, kişi nefes aldıkça ilaçların akciğere gitmesine yardımcı olur. Astım hastaları, günlük olarak sıvı ilaç dozuna ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle Nebulizatörler gibi medikal cihazlardan destek alınması gerekir.
     Son derece hızlı, kolay ve pratik bir kullanım sunduğu için birçok kişi tarafından da tercih edilmektedir. Hangi tür modelin tercih edilmesi gerektiğini de doktorlar tavsiye etmektedir. Bu aşamada kişinin sağlık durumuna ve hastalığının seviyesine göre cihaz türü değişmektedir.
Nebülizatör, ses dalgalarıyla (ultrasonik nebülizatör) veya basınçlı hava (jet nebülizatör) ile sıvı haldeki ilaçları buhar haline getiren solunum yoluyla alınabilmesini sağlayan bir cihazdır.
Nebulizatör, Nebülizatör, Nebulizör, Nebülizör, Nebulizer gibi Nebulizatör yerine çeşitli adlandırmalar yapılabilmektedir.
Nebülizatör ile küçük çocuklarda, ölçülü doz inhalere uyum sağlayamayan hastalarda ve ağır astması olan hastalarda astma ilaçlarının etkili bir şekilde uygulanabilmektedir.
Nebülizatör ile kullanılmak üzere hazırlanmış özel ilaç formları vardır. Bunlara NEBÜL adı verilmektedir. 
Bronş açıcı ve tedavi edici nebül adı verilen ilaçlar mevcuttur.
Nebulizasyon, solunumla ilaç almada kullanılan üç yaygın yöntemden biridir. Diğer solunumla ilaç alma yöntemleri Basınçlı Ölçüm Doz Solunumu ve Kuru Toz Solunumudur. Nebulizerler, durum ne ölçüm Doz Solunumu ne de Kuru Toz Solunumu ile kontrol edilemediğinde ve aynı zamanda, büyük bir doz ilaç gerektiğinde lazım gelirler. Nebulizasyonun avantajı, bir yandan büyük dozda ilaç verilmeye devam ederken diğer yandan derin soluk alma gerekmeksizin ilacın bir maske yahut ağız parçası vasıtasıyla kolayca solunabilmesidir. Nebulizasyon, aerosol formda antibiyotik uygulaması için tek yöntemdir.
Nebulizerler, şu koşulların tedavisinde kullanılabilirler:

 • Astım
 • Kronik Obstruktif Akciğer Hastalıkları
 • Kistsel Fibroz
 • Solunum Enfeksiyonları
 • Oda Nemlendirme
 • Solunan havanın nemlendirilmesi
 • İlaç Nebulizasyonu
 • Sepesifik ve Non-spesifik akciğer hastalıkları
 • Bronşiyal Astım
 • Akut ve Kronik Bronşitler
 • Pnomoni

Bunlar sıklıkla Bronşodilatörler, Steroidler, Sodyum Kromoglicat, Antibiyotikler ve Tuz gibi ilaçlar ile tedavi edilirler.
Nebulizerler, terapötik solüsyonları, solunum sistemi içersine solunum için ince bir aerosol buhara dönüştürmek suretiyle çalışır. 
Nebulizatör Nasıl Kullanılır ?
Nebülü açın ve ağızlık ya da yüz maskesinin altındaki ilaç haznesine boşaltılarak cihaz çalıştırılır.
Ağızlığı dudaklarınızın alarak (veya maskeyi yüzünüze kapatarak) yavaş ve derin bir şekilde soluk alıp vermeye başlayın. Aldığınız her nefesi 1-2 saniye kadar tutun.
Haznedeki ilaç tamamen bitinceye kadar (10-15 dakika) bu işleme devam ediniz. 
Bronş açıcı ve tedavi edici nebül formundaki ilaçların hastaya verilmesini sağlayan inhalasyon cihazlarıdır.Nebül formundaki,bronkhodilatör,steroid ve antibiyotik türü ilaçlardır
Astımlı ,solunum problemi olan (kısaca KOAH) hastaların tedavisinde ,oral ve enjektable yollardan alınan ilaçların yanı sıra doğrudan bronş alveolların yüzeyi üzerinden lokal etkili preparatlar kullanılarak yapılan tedavilerde önemli yer tutmaktadır.
Bu amaçla yapılan preparatlar sprey şekilde olabildiği gibi su partikülleriyle taşınan ilaç zerrecikleri şeklinde de olabilmektedir.İlaç zerreciklerinin taşınabilmesi için suyun yeterli miktarda akımla ilacın etki edeceği son noktaya iletilmesi gerekmektedir.Aerosol terapi tedavi edilmesi gereken bölgeye direk uygulama yapabilen,yan etkileri en az ve en etkili metottur.