0
0

Triflo

 Triflo

            Solunum egzersiz cihazı da denilen Triflo, nefes darlığına neden olan koah, astım, bronşit ve anfizem hastalarının kullanımına uygundur. Kuvvetsiz nefes alma, yaşlılık gibi sorunlarda da kullanılabilen Triflolar, solunum kaslarını güçlendirerek nefes darlığının azalmasına yardımcı olur.

            Sigara içen kişilerde solunum almaya yardımcı olan kas yapısının ve akciğerlerin kapasitesini artırır. Nefes darlığı sorunu yaşayan kişiler ve sigarayı çok fazla kullananlar için önerilmektedir. Avrupa Birliği standartlarına uygun olarak tasarlanan Triflo cihazları, pratik bir şekilde akciğer egzersizinin yapılmasına yardımcı olur.

            Hem derin nefes alma hem de tutma alışkanlığı kazandırır. Özel bölmeleri içerisinde farklı boyutta toplar bulunur. Hortumda bulunan ağızlık sayesinde ise içe çekilen nefes negatif baskı ile topların yukarı hareketlenmesini sağlar.

            Günün her saatine ve her yerde kullanılabilen Triflo cihazlar, herkesin kullanımına da uygundur. İçerisindeki topların mümkün olduğunca yukarıda tutulmasını sağlayarak kişinin rahat soluk alıp vermesine yardımcı olur.